Skip to content
Shipping €5.99 + Free shipping on orders over €60 (Germany) 🌴
Shipping €5.99 + Free shipping on orders over €60 (Germany) 🌴

Tropical Drinks

Filters

Tropical Sun Sorrel Drink 6-Pack Bundle

Tropical Sun
Original price €17,94
Original price €17,94 - Original price €17,94
Original price €17,94
Current price €13,90
€13,90 - €13,90
Current price €13,90
6.0item | €2,32 / item
Out of stock

Tropical Sun Sorrel Juice is pure Caribbean in a glass. This non-alcoholic, still refreshing drink is made from hibiscus and impresses with its fru...

View full details
Original price €17,94
Original price €17,94 - Original price €17,94
Original price €17,94
Current price €13,90
€13,90 - €13,90
Current price €13,90
6.0item | €2,32 / item
Sold out

Tropical Sun Coconut Water 6-Pack Bundle

Tropical Sun
Original price €11,94
Original price €11,94 - Original price €11,94
Original price €11,94
Current price €9,95
€9,95 - €9,95
Current price €9,95
6.0item | €1,66 / item
Out of stock

Tropical Sun Coconut Water in a convenient 6-pack. Made from 100% natural coconut water and with no added sugar. Whether after sports, on hot summe...

View full details
Original price €11,94
Original price €11,94 - Original price €11,94
Original price €11,94
Current price €9,95
€9,95 - €9,95
Current price €9,95
6.0item | €1,66 / item
Sold out

Tropical Sun Ginger Beer - Non-alcoholic Soft Drink

Tropical Sun
Original price €2,00 - Original price €2,00
Original price
€2,00
€2,00 - €2,00
Current price €2,00
In stock

Tropical Sun Ginger Beer brings you the intense taste of ginger combined with a pleasantly sweet and fizzy note. Spicy, slightly hot on the finish,...

View full details
Original price €2,00 - Original price €2,00
Original price
€2,00
€2,00 - €2,00
Current price €2,00

Tropical Sun Caribbean Tropical Fruit Punch Drink 540 ml

Tropical Sun
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
540.0ml | €1,11 / 100ml
In stock

Do you want your rum punch to taste just like it does in the bars in Jamaica? Then Tropical Fruit Punch from Trpical Sun is the ingredient you need...

View full details
Original price €5,99 - Original price €5,99
Original price
€5,99
€5,99 - €5,99
Current price €5,99
540.0ml | €1,11 / 100ml

Tropical Sun Coconut Water - 100% natural

Tropical Sun
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
Low stock

With Tropical Sun Coconut Water, you can enjoy nature's pure refreshment. Made from 100% natural coconut water and with no added sugar, it impresse...

View full details
Original price €1,99 - Original price €1,99
Original price
€1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99

DG Jamaican Kola - Soft drink from Jamaica

D&G
Original price €4,99
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price €4,99
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
In stock

If you want to experience the taste of Jamaica, DG Kola Champagne is the perfect choice. Enjoy one of the island's most popular soft drinks and dis...

View full details
Original price €4,99
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price €4,99
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
Sale Sale

DG Cream Soda - Soft Drink from Jamaica

D&G
Original price €4,99
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price €4,99
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
In stock

For generations, D&G Cream Soda has been one of the island's most popular soft drinks, bringing back memories of family celebrations, beach day...

View full details
Original price €4,99
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price €4,99
Current price €3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
Sale Sale

Tropical Sun Sorrel Drink

Tropical Sun
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
Out of stock

Tropical Sun Sorrel Juice is pure Caribbean in a glass. This non-alcoholic, still refreshing drink is made from hibiscus and impresses with its fru...

View full details
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
Sold out

Tropical Sun Soursop Juice

Tropical Sun
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
Out of stock

Soursop, also known as Graviola or Guanábana, is the fruit of the soursop tree. It grows in tropical regions such as Jamaica, other parts of the Ca...

View full details
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
Sold out

Caribbean Dreams Peppermint Tea - Herbal Tea from Jamaica

caribbean dreams
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price
€7,99
€7,99 - €7,99
Current price €7,99
31.2g | €25,61 / 100g
Out of stock

Get a taste of Jamaica in your cup with the refreshing peppermint tea from Caribbean Dreams. This popular herbal tea convinces with an intense mint...

View full details
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price
€7,99
€7,99 - €7,99
Current price €7,99
31.2g | €25,61 / 100g
Sold out

Jamaica Mountain Peak Ginger Turmeric Tea - Instant Tea from Jamaica

Jamaica Mountain Peak
Original price €8,99 - Original price €8,99
Original price
€8,99
€8,99 - €8,99
Current price €8,99
Out of stock

Jamaica Mountain Peak Ginger Turmeric Tea is a spicy instant tea from Jamaica with ginger, turmeric, and piperine. Ginger provides a pleasant stron...

View full details
Original price €8,99 - Original price €8,99
Original price
€8,99
€8,99 - €8,99
Current price €8,99
Sold out

Dalgety Pure Soursop Tea

Dalgety
Original price €7,99
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price €7,99
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
40.0g | €17,48 / 100g
In stock

Soursop tea is made from the leaves of the soursop tree (graviola, Annona muricata) and is a popular Caribbean bush tea. It has a mild, slightly sw...

View full details
Original price €7,99
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price €7,99
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
40.0g | €17,48 / 100g
Sale Sale

Dalgety Sorrel-Ginger Tea - Sorrel / Hibiscus / Zobo / Bissap Tea

Dalgety
Original price €7,99
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price €7,99
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
45.0g | €15,53 / 100g
In stock

Dalgety’s Sorrel (also known as Solobo, Hibiscus, Zobo or Bissap) and Ginger Tea is a harmoniously balanced herbal and fruit infusion with a delici...

View full details
Original price €7,99
Original price €7,99 - Original price €7,99
Original price €7,99
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
45.0g | €15,53 / 100g
Sale Sale

Dalgety Sour Sop Tea

Dalgety
Original price €8,75
Original price €8,75 - Original price €8,75
Original price €8,75
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
40.0g | €17,48 / 100g
In stock

Cerassie Tea is a traditional Jamaican bush tea made from the cerassie plant (bitter melon / Momordica charantia). It is known for its intense, bit...

View full details
Original price €8,75
Original price €8,75 - Original price €8,75
Original price €8,75
Current price €6,99
€6,99 - €6,99
Current price €6,99
40.0g | €17,48 / 100g
Sale Sale

Big Bamboo Jamaican Irish Moss Vanilla Flavor

Big Bamboo
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
284.0ml | €1,76 / 100ml
Out of stock

Craving authentic Caribbean flavor? Our Big Bamboo Irish Moss Vanilla Flavoured Drink brings the traditional Jamaican classic straight to your glas...

View full details
Original price €4,99 - Original price €4,99
Original price
€4,99
€4,99 - €4,99
Current price €4,99
284.0ml | €1,76 / 100ml
Sold out

Soursop & Moringa Tea - Herbal tea with soursop

Dalgety
Original price €7,95
Original price €7,95 - Original price €7,95
Original price €7,95
Current price €6,95
€6,95 - €6,95
Current price €6,95
18.0item | €0,39 / item
In stock

Experience the superplant duo with Soursop & Moringa Tea from Dalgety, 100% natural. Dalgety combines the exotic soursop fruit with the nutritious ...

View full details
Original price €7,95
Original price €7,95 - Original price €7,95
Original price €7,95
Current price €6,95
€6,95 - €6,95
Current price €6,95
18.0item | €0,39 / item
Sale Sale

Tropical Rhythms Mango Carrot - 475 ml Tropical Drink

Grace
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
475.0ml | €0,84 / 100ml
Out of stock

Fruity meets velvety: with the Tropical Rhythms Mango Carrot Drink, you'll enjoy an extraordinary flavor combination straight from Jamaica. The tro...

View full details
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
475.0ml | €0,84 / 100ml
Sold out

Grace Coconut Water 6-pack

Grace
Original price €8,95 - Original price €8,95
Original price
€8,95
€8,95 - €8,95
Current price €8,95
Low stock

Experience the exotic taste of fresh coconut water from young coconuts. Grace Coconut Water, conveniently available in a 6-pack, is the perfect th...

View full details
Original price €8,95 - Original price €8,95
Original price
€8,95
€8,95 - €8,95
Current price €8,95

Pink Ting – Jamaican grapefruit lemonade

D&G
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
300.0ml | €1,00 / 100ml
Out of stock

Do you know Ting? Then you know what to expect: pure Island vibes in liquid form. Pink Ting is the cheeky sister of the classic – with the tangy t...

View full details
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
300.0ml | €1,00 / 100ml
Sold out

Ting – Original Jamaican Grapefruit Lemonade

D&G
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
300.0ml | €1,00 / 100ml
In stock

ting Jamaica: Made in Kingston, this refreshing grapefruit lemonade brings the taste of the island straight to your home. With 6% real grapefruit ...

View full details
Original price €2,99 - Original price €2,99
Original price
€2,99
€2,99 - €2,99
Current price €2,99
300.0ml | €1,00 / 100ml

Grace Coconut Water 310 ml

Grace
Original price €2,00 - Original price €2,00
Original price
€2,00
€2,00 - €2,00
Current price €2,00
310.0ml | €0,65 / 100ml
In stock

Experience the refreshing taste of young coconuts. Grace Coconut Water is the perfect thirst quencher for hot days or a delicious base for your fav...

View full details
Original price €2,00 - Original price €2,00
Original price
€2,00
€2,00 - €2,00
Current price €2,00
310.0ml | €0,65 / 100ml

Grace Ginger Beer 330 ml - Non-alcoholic soft drink

Grace
Original price €1,19 - Original price €1,19
Original price
€1,19
€1,19 - €1,19
Current price €1,19
330.0ml | €0,36 / 100ml
Low stock

A wonderfully fiery, alcohol-free refreshing drink with a fresh, zesty taste that invigorates and refreshes! Perfect for any occasion. With its int...

View full details
Original price €1,19 - Original price €1,19
Original price
€1,19
€1,19 - €1,19
Current price €1,19
330.0ml | €0,36 / 100ml

Tropical Rhythms Pineapple Ginger - 475 ml Tropical Drink

Grace
Original price €3,99
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price €3,99
Current price €1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
475.0ml | €0,42 / 100ml
Out of stock

Fruity meets fiery – with Tropical Rhythms Pineapple Ginger, you bring a true Jamaican classic home. The sweetness of sun-ripened pineapple combin...

View full details
Original price €3,99
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price €3,99
Current price €1,99
€1,99 - €1,99
Current price €1,99
475.0ml | €0,42 / 100ml
Sold out

Tropical Rhythms Fruit Punch - 475 ml Tropical Drink

Grace
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
475.0ml | €0,84 / 100ml
In stock

Colorful, fruity, and bursting with tropical energy. One sip of Tropical Rhythms Fruit Punch and you're instantly transported to an island paradise...

View full details
Original price €3,99 - Original price €3,99
Original price
€3,99
€3,99 - €3,99
Current price €3,99
475.0ml | €0,84 / 100ml